to zupełnie nic nie kosztuje - wystarczy że będziesz o nas pamiętać

Przekaż swój 1%

„Powiatowe dzieci” jako zarejestrowana Organizacja Pożytku Publicznego (OPP) może zostać wybrana jako odbiorca 1% podatku podczas rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Nie takie straszne rozliczenia PIT jak je malują 🙂

łNie każdy wie że podczas rozliczania PIT może wybrać konkretną organizację OPP jako odbiorcę 1% podatku należnego. Wystarczy że wypełnisz odpowiednią rubrykę w zeznaniu podatkowym, tak jak pokazujemy obok (KRS 0000133718). Wystarczy pamiętać że kwota w rubryce 124 nie może przekraczać 1% podatku należnego po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

„Powiatowe Dzieci” możesz również wybrać podczas rozliczania przez e-PIT lub poprzez system pitax.pl, z którym współpracujemy.

FAQ

Odpowiadamy na pytania

Każda złotówka ma ogromną moc. Dzięki Twojemu 1% możemy codziennie poszerzać grono naszych podopiecznych.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub niepewności odnośnie przekazania 1% – skontaktuj się z nami. Tymczasem obok zamieszczamy podstawowe zagadnienia z tego tematu.

Czy przekazanie 1% wiąże się z dodatkowymi kosztami ?

Nie. Przekazanie 1% wiąże się tylko z wypełnieniem odpowiedniej rubryki w zeznaniu podatkowym.

Czy 1% można przekazać wyłącznie w formie zeznania papierowego ?

Nie. Swój 1% możesz przekazać tak samo w przypadku krajowej platformy e-PIT oraz internetowych serwisów pomagających w rozliczeniu.

Czy istnieją inne formy przekazania darowizny ?

Tak. Przekazanie 1% to jedna z dostępnych form pomocy. Możesz również dokonać zakupu cegiełki charytatywnej lub bezpośrednio przelać darowiznę na nasze konto.