naszą misją jest pomoc

O naszej fundacji

powstanie

Fundacja powstała w październiku 2002 roku z inicjatywy Andrzeja S. Piecucha

Pierwotnie obszar działalności „Powiatowych Dzieci” obejmował powiat tarnogórski w województwie śląskim. Aktualnie pomagamy dzieciom na terenie całego województwa.

nasza praca

Źródłem pozyskiwanych przez nas środków są między innymi darowizny, dotacje, 1% podatku oraz działalność gospodarcza Fundacji, która polega na obsłudze wierzytelności  tj. windykacji not odsetkowych. Ponadto, w 2005 roku uzyskaliśmy status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP), co otworzyło przed nami nowe możliwości, pozwalając na uzyskanie dodatkowych środków finansowych, które w całości przeznaczamy na cele statutowe.

komu pomagamy

Poza działalnością w zakresie dobroczynności i ochrony zdrowia, nie zapominamy także o rozwoju sportowym dzieci i młodzieży. Propagując ideę zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej, udzielamy pomocy materialnej klubom i organizacjom sportowym oraz młodym sportowcom – zwłaszcza tym o trudnej sytuacji materialnej. Ponadto, umożliwiamy dostęp do opieki medycznej, trenerskiej, szkoleniowej i managerskiej. Finansujemy zakup sprzętu i odzieży sportowej, koszty obozów szkoleniowych oraz nagrody wręczane podczas turniejów.
Działania fundacji skupiają się przede wszystkim na wszechstronnej pomocy, obejmującej dzieci i młodzież. Realizacja naszych planów nie jest możliwa bez przychylności i wsparcia, osób oraz instytucji, którym podobnie jak naszej fundacji, zależy na zdrowiu i dalszym rozwoju naszych podopiecznych.