Fundacja pomaga dzieciom zamieszkałym na terenie województwa śląskiego.
Na opublikowanie swoich danych osobowych zezwolili:
WIKTORIA M.– podopieczna Fundacji Andrzeja S. Piecucha „Powiatowe Dzieci” od 2016 r. Wiktoria cierpi na całościowe zaburzenie rozwoju, między innymi: autyzm dziecięcy, opóźniony rozwój mowy, bruksizm, zespół niezgrabności ruchowej. Fundacja refundowała koszty terapii logopedycznej oraz rehabilitacji w wodzie, które są niezbędne do robienia postępów w rozwoju dziewczynki.
LENA W.– dziewczynka jest skrajnym wcześniakiem, urodziła się w 24 tygodniu ciąży. Niestety, tak wczesne przyjście na świat poskutkowało niezliczoną ilością chorób, które przełożyły się na spędzenie pierwszych miesięcy życia na szpitalnych oddziałach OIOM. Lena wymaga stałej opieki i rehabilitacji, Fundacja wspiera Dziewczynkę w walce o siebie refundując koszty rehabilitacji neurologopedycznej.
JAKUB K. – po urodzeniu Kubuś miał wylew do mózgu, czego efektem był niedowład prawostronny piramidowy. Od urodzenia poddawany był rehabilitacji. Od 2013 roku do chwili obecnej Kubuś jest podopiecznym naszej Fundacji, która finansuje mu zajęcia z zakresu kinezyterapii i hipoterapii. Dzięki temu Kuba z każdym dniem czuje się lepiej. Nauka doskonalenia chodu oraz ćwiczenia równoważne, a w szczególności kontakt z konikiem – sprawiają mu wiele radości.
OLIWIA B.– choruje na autyzm i upośledzenie umysłowe, które spowodowały znaczne opóźnienie rozwoju mowy. Wymagana jest regularna i intensywna terapia neurologopedyczna, która przynosi postępy. Fundacja dofinansowuje rehabilitację Oliwki, współpracując w tym zakresie z Gabinetem Neurologopedycznym „SY-LA-BA” Joanny Żmija ze Stronii z okolic Krakowa.
PAWEŁ B.– choruje na zanik mięśni (Dystrophie Musculorum). Skuteczną i jedyną formą walki z tą chorobą jest systematyczna i intensywna rehabilitacja. Fundacja pomaga Pawełkowi od 2013 roku, finansując rehabilitację funkcjonalną.
Jan S. – u chłopca stwierdzono nieharmonijny i opóźniony rozwój psychoruchowy, diagnoza obejmuje Zespół Aspergera. Wymaga on stymulacji funkcji poznawczych, rehabilitacji oraz terapii logopedycznej. Jasiek objęty jest programem kształcenia specjalnego, co umożliwia rozszerzenie działań terapeutycznych.
Kacper K. – zdrowie i rozwój chłopca były prawidłowe do roku 2017. Problemy ze zdrowiem rozpoczęły się w listopadzie 2017, kiedy w czasie snu wystąpił u chłopca napad bezgorączkowy. Miesiąc później, od grudnia Kacper zaobserwował znaczne pogorszenie widzenia, szczególnie w prawym oku. W czerwcu 2018 roku stwierdzono padaczkę oraz dziedziczną neuropatię nerwów wzrokowych typu Lebera. Jest to rzadka choroba wywołana mutacją w obrębie mitochondrialnego DNA. Objawem tej choroby jest powolna i bezbolesna utrata widzenia, początkowo w jednym oku, w ciągu kilku tygodni lub miesięcy dochodzi do rozwoju objawów w drugim oku. Wraz z upośledzeniem widzenia stwierdza się również zaburzoną reakcję źrenic na światło oraz rozpoznawanie barw.
Dane
fundacji
Fundacja Andrzeja S. Piecucha „Powiatowe Dzieci”
[hr height=”30″ style=”default” line=”default” color=”#32BEFF”]
ul. Ludwika Waryńskiego 20, 41-940 Piekary Śląskie
[hr height=”30″ style=”default” line=”default” color=”#32BEFF”]
NIP: 645-22-87-799, REGON: 277909603, KRS 0000133718
Nr konta
fundacji
ING BANK ŚLĄSKI NR RACHUNKU:
[hr height=”30″ style=”default” line=”default” color=”#32BEFF”]
59 1050 1230 1000 0022 6783 3610
Szybki
kontakt
[icon type=”icon-call” size=”large”] 32 389 25 99
[hr height=”30″ style=”default” line=”default” color=”#32BEFF”]
[icon type=”icon-mail” size=”3x”] fundacja@powiatowedzieci.pl
[hr height=”30″ style=”default” line=”default” color=”#32BEFF”]
[icon type=”icon-facebook”] fb.com/powiatowedzieci