We wtorek, 26 kwietnia 2016r. na terenie Miejskiego Gimnazjum nr 4 w Piekarach Śląskich, odbędzie się  kolejna, a mianowicie trzecia edycja Testu Wiedzy Obywatelskiej – Piekarski Gimnazjalista Omnibus 2016.

Uczestnicy odpowiedzą na 50 pytań, opracowanych przez sekretarza Komitetu Obywatelskiego – Łukasza Ściebiorowskiego. Zakres tematyczny testu dotyczyć będzie m.in:. wiedzy obywatelskiej i społecznej oraz zagadnień z dziedzin takich jak:  kultura, ekonomia, historia, geografia, czy sport. Spośród wszystkich uczniów biorących udział w teście, zostaną wyłonieni zwycięzcy, którym zostaną rozdane atrakcyjne nagrody rzeczowe. Jedną z nich będzie wycieczka do Parlamentu Europejskiego, ufundowana przez posła do Parlamentu Europejskiego prof. Jerzego Buzka. Ponadto, w klasyfikacji drużynowej wyłonione zostaną najlepsze piekarskie gimnazja.

Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Komitet Obywatelski miasta Piekary Śląskie oraz  Fundacja Andrzeja S.Piecucha „Powiatowe Dzieci”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął natomiast Jerzy Buzek – premier RP w latach 1997-2001 oraz Sława Umińska – Duraj Prezydent Miasta Piekary.

globus III test