12 czerwca, w niedzielę, na boisku MOSiR „Andaluzja” rozegrany został po raz ósmy – Turniej Piłkarski „Niebieski Bajtel”. W zabawie wzięli udział zawodnicy z rocznika 2004 oraz ich młodsi koledzy. Najlepszą spośród wszystkich startujących drużyn, okazali się reprezentanci drużyny Olimpia I Osiedle Wieczorka, którzy w finale pokonali drużynę „bajtli” Pogoń Ruda Śląska 2:1. Miejsce trzecie, zajęła natomiast drużyna Olimpia IV Brzozowice – Kamień.

Nagrody indywidualne:

– najlepszy zawodnik turnieju – Michał Franielczyk (Olimpia I)

– najlepszy bramkarz turnieju – Jakub Turchoński (Pogoń Ruda Śląska)

– najlepszy strzelec turnieju – Fabian Brewczyk (Olmpia I)

– najlepszy najmłodszy zawodnik – Mariusz Gumny (Orzeł Brzeziny)

Uroczyste wręczenie nagród przypadło w tym roku Przemysławowi Bargiel – wieloletniemu piłkarzowi Ruchu Chorzów, uczestnikowi Turnieju „Niebieski Bajtel” w 2013 roku.  Ponadto, nagrodę specjalną – piłkarskiej nadziei turnieju,dla Alana Nurek z Olimpii I, tradycyjnie, jak co roku, wręczył radny Łukasz Ściebiorowski. Wszystkie spotkania sędziowali Grzegorz Wójcik oraz Dariusz Pradela.

Turniej zorganizowany został przez Stowarzyszenie Kibiców Ruchu Chorzów „Niebiescy” we współpracy z MOSiR i GKS „Andaluzja” oraz wsparciu Stowarzyszenia Ruch Chorzów, Fundacji „Powiatowe Dzieci” i radnych Grzegorza Gowarzewskiego i Łukasza Ściebiorowskiego.