W piątej edycji Testu Wiedzy Obywatelskiej – Piekarski Gimnazjalista Omnibus 2018 najlepsza okazała się Weronika Bochenek z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 13 (Miejskie Gimnazjum nr 4), która otrzymała tytuł Piekarski Gimnazjalista Omnibus 2018.
Drugie miejsce wywalczył Aleksander Dulik z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 9 (Miejskie Gimnazjum nr 1), a miejsce trzecie Szymon Wawoczny z Miejskiego Gimnazjum nr 2.
W najlepszej szóstce znaleźli się ponadto: Wojciech Nadybał (AZS – MG 3), Aleksander Smyła (MSP 13 – MG4), oraz Maja Siwiec (MSP 13 – MG4). Grupa ta reprezentować będzie nasze miasto 8 maja w kolejnym Teście – Super Gimnazjalista Omnibus, podczas którego zmierzą się młodzieżą z siedmiu gmin sąsiadujących z Piekarami Śląskimi.
Każda ze szkół reprezentowana była przez 10 uczniów. Najlepsza drużynowo okazała się Miejska Szkoła Podstawowa nr 13 z włączonymi oddziałami Miejskiego Gimnazjum nr 4. Zwycięzców drużynowych do Testu przygotowała Dorota Ligęza – nauczyciel MSP 13 – MG 4, której uczniowie już po raz trzeci triumfowali drużynowo w Omnibusie.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Piekary Śląskie oraz Panu Łukaszowi Ściebiorowskiemu .