W środę, 8 czerwca, prezes naszej Fundacji Aleksandra Piecuch wraz z członkami komitetu „Babcia Mama Wnuk”, przekazali na ręce dyrekcji nowo powstałego, piekarskiego Szpitala Miejskiego, pierwsze wyposażenie  w postaci stanowiska do pielęgnacji noworodków, które trafi na oddział ginekologii i położnictwa.

Akcja piekarskiego komitetu „ Babcia, Mama, Wnuk” rozpoczęła się w roku ubiegłym i potrwa prawdopodobnie do jesieni roku bieżącego. Do tej pory, udało nam się zebrać wspólnie kwotę w wysokości 23 tyś. złotych, z czego 15 tyś. złotych przeznaczone zostało na zakup sprzętu do pielęgnacji i resuscytacji noworodków.

Szczególny udział w całym wydarzeniu mają najmłodsi piekarscy wolontariusze, którzy wraz z rodzicami, nauczycielami i radnymi przez ponad prawie rok, prowadzili zbiórki publiczne na terenie Piekar Śląskich. Są to m.in. uczniowie piekarskich szkół z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2, Miejskiego Gimnazjum nr 4, Miejskich Szkół Podstawowych nr 1 i nr 11. Pełnego wsparcia udzielili im radni klubu Nasze Piekary oraz Obywatelskiego Klubu Radnych, do których należą: Gabriela Kossakowska, Helena Warczok, Andrzej i Czesław Wymysło, Łukasz Ściebiorowski oraz Tadeusz Wieczorek.

W zeszły weekend, w dniach od 3-go do 5-go czerwca, wolontariuszy można było spotkać m.in. w okolicach piekarskich kościołów i supermarketów. W tak krótkim czasie, udało im się zebrać kwotę w wysokości 7 tyś. złotych, co nie wątpliwie jest ogromnym sukcesem.

Pomysłodawcą akcji „Babcia Mama Wnuk” jest pan Maciej Czempiel – radny Rady Miasta Piekary Śląskie, bez którego całe to przedsięwzięcie, nie miało by miejsca.

Wywiad z Aleksandrą Piecuch – prezesem Fundacji „Powiatowe Dzieci”

Wywiad z Maciejem Czempielem – radnym Rady Miasta Piekary Śląskie, pomysłodawcą akcji „Babcia, Mama, Wnuk” oraz Sławą Umińską – Duraj – prezydentem Miasta Piekary Śląskie

Kochani!! Razem możemy zdziałać naprawdę wiele!  Zatem, aby przyłączyć się do zbiórki, wystarczy wpłacić nawet niewielką kwotę na konto, które specjalnie na ten cel uruchomiła nasza fundacja:

Fundacja Andrzeja S. Piecucha: Powiatowe Dzieci

41-940 Piekary Śląskie ul. Graniczna 7