Komu
pomagamyPodopieczni fundacji

MICHAŁ SADŁO – Michałek Sadło został poddany zabiegowi operacyjnemu po stłuczeniu nogi lewej. Następnie skierowano go na zabiegi z zakresu fizjoterapii, które Fundacja częściowo zrefundowała. Michałek uprawia sport, gra w piłkę nożną i jest bramkarzem w szkolnej drużynie. Rehabilitacja pomoże mu wrócić do pełnej sprawności, by mógł nadal robić to co kocha.

DANIEL WAWRZYNIAK – uczęszcza do UKS „Ruch Chorzów”. Daniel wychowuje się w niepełnej rodzinie, której sytuacja finansowa jest ciężka, dlatego też Fundacja na prośbę mama Daniela, wsparła rodzinę refundując koszt opłat związanych ze składkami członkowskimi. Dzieki temu Daniel – zawodnik UKS Ruch Chorzów, może w dalszym ciągu realizować swoje marzenie o grze w piłke nożną.

DANIEL KUROŃ – choruje na porażenie mózgowe czterokończynowe. Jest wychowankiem oddziału specjalnego przy Przedszkolu nr 2 w Tarnowskich Górach. Chłopiec wymaga stałej, intensywnej, codziennej rehabilitacji. Fundacja od 2011 roku refunduje koszty rehabilitacji Daniela, współpracując ściśle z firmą F.H.U. „Anima” Anna Masek.

JAKUB KOTULA – po urodzeniu Kubuś miał wylew do mózgu, czego efektem był niedowład prawostronny piramidowy. Od urodzenia poddawany był rehabilitacji. Od 2013 roku do chwili obecnej Kubuś jest podopiecznym naszej Fundacji, która finansuje mu zajęcia z zakresu kinezyterapii i hipoterapii. Dzięki temu Kuba z każdym dniem czuje się lepiej. Nauka doskonalenia chodu oraz ćwiczenia równoważne, a w szczególności kontakt z konikiem – sprawiają mu wiele radości.

podz.kuba kotula

OLIWIA BORDA – choruje na autyzm i upośledzenie umysłowe, które spowodowały znaczne opóźnienie rozwoju mowy. Wymagana jest regularna i intensywna terapia neurologopedyczna, która przynosi postępy. Fundacja dofinansowuje rehabilitację Oliwki, współpracując w tym zakresie z Gabinetem Neurologopedycznym „SY-LA-BA” Joanny Żmija  ze Stronii z okolic Krakowa.

PAWEŁ BROL – choruje na zanik mięśni (Dystrophie Musculorum). Skuteczną i jedyną formą walki z tą chorobą jest systematyczna i intensywna rehabilitacja. Fundacja pomaga Pawełkowi od 2013 roku, finansując rehabilitację funkcjonalną.

paweł brolRysunek Paweł Brol

OLGA KOSTKA – choruje na nowotwór złośliwy  oczka (inaczej siatkówczak – retinoblastoma) . Fundacja dołączyła do pomocy na rzecz Olgi, ze względu na bardzo wysokie koszty leczenia. Dziewczynka leczy się w Londynie. Więcej informacji o chorobie Olgi można przeczytać na stronie : www.olgakostka.pl lub https://www.facebook.com/pages/Olga-Kostka/472689732799802?fref=ts

Dane
fundacji

 

Fundacja Andrzeja S. Piecucha „Powiatowe Dzieci”


ul. Granicza 7, 41-940 Piekary Śląskie


NIP: 645-22-87-799, REGON: 277909603, KRS 0000133718

Nr konta
fundacji

 

ING BANK ŚLĄSKI NR RACHUNKU:


59 1050 1230 1000 0022 6783 3610

Szybki
kontakt

 

32 389 25 99


fundacja@powiatowedzieci.pl


fb.com/powiatowedzieci