Komu
pomagamyPODOPIECZNI FUNDACJI

WIKTORIA MUSIAŁ  podopieczna Fundacji Andrzeja S. Piecucha „Powiatowe Dzieci” od 2016 r. Wiktoria cierpi na całościowe zaburzenie rozwoju, między innymi: autyzm dziecięcy, opóźniony rozwój mowy, bruksizm, zespół niezgrabności ruchowej. Fundacja refundowała koszty terapii logopedycznej oraz rehabilitacji w wodzie, które są niezbędne do robienia postępów w rozwoju dziewczynki.

LENA WITCZAK – dziewczynka jest skrajnym wcześniakiem, urodziła się w 24 tygodniu ciąży. Niestety, tak wczesne przyjście na świat poskutkowało niezliczoną ilością chorób, które przełożyły się na spędzenie pierwszych miesięcy życia na szpitalnych oddziałach OIOM. Lena wymaga stałej opieki i rehabilitacji, Fundacja wspiera Dziewczynkę w walce o siebie refundując koszty rehabilitacji neurologopedycznej.

JAKUB KOTULA – po urodzeniu Kubuś miał wylew do mózgu, czego efektem był niedowład prawostronny piramidowy. Od urodzenia poddawany był rehabilitacji. Od 2013 roku do chwili obecnej Kubuś jest podopiecznym naszej Fundacji, która finansuje mu zajęcia z zakresu kinezyterapii i hipoterapii. Dzięki temu Kuba z każdym dniem czuje się lepiej. Nauka doskonalenia chodu oraz ćwiczenia równoważne, a w szczególności kontakt z konikiem – sprawiają mu wiele radości.

OLIWIA BORDA– choruje na autyzm i upośledzenie umysłowe, które spowodowały znaczne opóźnienie rozwoju mowy. Wymagana jest regularna i intensywna terapia neurologopedyczna, która przynosi postępy. Fundacja dofinansowuje rehabilitację Oliwki, współpracując w tym zakresie z Gabinetem Neurologopedycznym „SY-LA-BA” Joanny Żmija  ze Stronii z okolic Krakowa.

PAWEŁ BROL – choruje na zanik mięśni (Dystrophie Musculorum). Skuteczną i jedyną formą walki z tą chorobą jest systematyczna i intensywna rehabilitacja. Fundacja pomaga Pawełkowi od 2013 roku, finansując rehabilitację funkcjonalną.

Jan Solik – u chłopca stwierdzono nieharmonijny i opóźniony rozwój psychoruchowy, diagnoza obejmuje Zespół Aspergera. Wymaga on stymulacji funkcji poznawczych, rehabilitacji oraz terapii logopedycznej. Jasiek objęty jest programem kształcenia specjalnego, co umożliwia rozszerzenie działań terapeutycznych.

Dane
fundacji

 

Fundacja Andrzeja S. Piecucha „Powiatowe Dzieci”


ul. Granicza 7, 41-940 Piekary Śląskie


NIP: 645-22-87-799, REGON: 277909603, KRS 0000133718

Nr konta
fundacji

 

ING BANK ŚLĄSKI NR RACHUNKU:


59 1050 1230 1000 0022 6783 3610

Szybki
kontakt

 

32 389 25 99


fundacja@powiatowedzieci.pl


fb.com/powiatowedzieci